تبلیغات
انجمن علمی جغرافیا دانشگاه سیستان و بلوچستان - شهر شناوری که دو بار در سال کره زمین را دور می‌زند+ تصاویر

انجمن علمی جغرافیا دانشگاه سیستان و بلوچستان

Society of Geography, University of Sistan and Baluchestan


58-14.JPG

محققان یک شرکت آمریکایی طرح مفهومی از نخستین شهر شناور جهان را ارائه کرده‌اند که دو بار در سال، کره زمین را دور زده و ساکنان آن به صورت مداوم در سفر خواهند بود.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در پروژه نخستین شهر شناور جهان با نام «Freedom Ship»(کشتی آزادی) تمامی امکانات زندگی و رفاهی مشابه یک شهر واقعی در نظر گرفته شده است.

شهر شناور مجهز به مدرسه، بیمارستان، مرکز خرید، سینما و گالری هنری و حتی فرودگاه است و 50 هزار ساکن دائم به صورت مداوم در حال سفر از کشوری به کشور دیگر هستند.

این شهر- کشتی عظیم، 70 درصد از سال را در نزدیکی شهرهای بزرگ لنگر می‌اندازد و در سایر اوقات در حال حرکت بین کشورهای مختلف جهان خواهد بود؛ کشتی هر سال دوبار کره زمین را نیز دور خواهد زد.

وزن کلی سازه 2.7 میلیون تن بوده و از طول 1.37 کیلومتر، عرض 228 متر و ارتفاع 106 متر برخوردار است؛‌ شهر شناور در 25 طبقه برای سکونت دائم 50 هزار تن، اقامت روزانه 30 هزار بازدید کننده، 20 هزار خدمه و 10 هزار میهمان شبانه احداث می‌شود.

انرژی مورد نیاز این مجموعه عظیم با استفاده از انرژی خورشید و باد تأمین می‌شود.

بودجه پیش بینی شده برای این پروژه بالغ بر 10 میلیارد دلار اعلام شده است؛ «راجر گوچ» معاون شرکت Freedom Ship International تأکید کرد: این شهر بزرگترین کشتی و نخستین شهر شناور جهان خواهد بود.

با وجود هزینه‌بر بودن این پروژه عظیم، مسوولان امیدوارند طی شش ماه آینده با جذب سرمایه‌ای بالغ بر یک میلیارد دلار، مراحل ساخت شهر- کشتی Freedom Ship را آغاز کنند.

طرح مفهومی شهر شناور Freedom Ship

طرح مفهومی شهر شناور

طرح مفهومی شهر شناور

طرح مفهومی شهر شناور

طرح مفهومی شهر شناور

طرح مفهومی شهر شناور
[ یکشنبه 10 آذر 1392 ] [ 07:18 ب.ظ ] [ مهراب عاقلی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه